OYUN TERAPİSİ KURSU

Oyun Terapisi Kursu Tanıtım Videosu

Oyun Terapisi Nedir ve Neden Gereklidir?

Çocukların kalbine giden yol oyundan geçer. Çocukların iç dünyalarına ışık tutup onları onları aydınlatan, kendilerini en rahat ifade ettikleri dildir oyun.

Çocuğun hayatı boyunca karşılaşacağı olumlu olumsuz durumlar karşısında kendinden emin adımlar atabilmesi için ona yeni ufuklar açan, içindeki gerçek çocuğa ulaşma yolculuğundaki yol arkadaşıdır oyun terapisi.

Çocuğun mutluluğunu, heyecanını, coşkusunu yani çocukluğunu etkileyen korkuları, güvensizlikleri gibi kendilerini daha doğru ifade etmelerini sınırlayan etmenlerin ortadan kaldırılması için son derece etkili bir yöntemdir.

Oyun Terapisi Kursu Kayıt İşlemi için Neler Gerekli?

• Diploma Fotokopisi

• Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

• Vesikalık Fotoğraf (3 adet)

Oyun Terapisi Kursuna Kimler Katılabilir?

• Çocuk sağlığı, eğitimi, psikolojisi ve çocuk gelişimi gibi alanlarda çalışan profesyoneller ve öğrenciler,

• Çocukları ile kaliteli zaman geçirmek isteyip onların iç dünyasını keşfetmek isteyen ebeveynler,

• Kişisel gelişime önem verip özgeçmişlerine nitelikli yeni ve farklı bir uzmanlık alanı eklemek isteyenler,

• Çocuklarla iletişime önem verip edindikleri bilgileri günlük hayatında da pekiştirmek isteyenler

• Oyun terapisi alanında kendini geliştirmek isteyenler

• Oyun ve oyunun gücüne inanan herkes katılabilir.

Oyun Terapisi Kursu Uzaktan Eğitim Programı Toplam Ders Süresi

Vektörel Grup Uzaktan Eğitim Merkezi olarak sizlere; oyun terapisi eğitim programımıza katılarak, Türkiye’nin her yerinden zaman ve mekân özgürlüğü ile son derece nitelikli içeriklerden oluşan bir kurs programı ve bu programın sonunda 6 saatlik canlı süpervizyon dersleriyle, toplam 40 saatlik bir eğitim sunuyoruz

Oyun Terapisi Kursu Süpervizyon Eğitimi Süreci

Vektörel Grup Uzaktan Eğitim Merkezi olarak Oyun Terapisi eğitimimizde süpervizyon eğitiminiz de tamamen uzaktan olacaktır. Eğitim sonunda gerçekleştirilecek 6 saatlik uzaktan canlı süpervizyon eğitiminizde birebir uzman eğitmenimizle canlı ders süresince rahatlıkla iletişim kurabilir aklınıza takılan her konuda sorularınızı sorabilir aklınıza takılan konularda kendisine bire bir danışabilirsiniz.

Oyun Terapisi Kursu Uzaktan Eğitim Programının İşleyişi

 1. Kayıt işlemlerinden sonra kurs modüllerin takip edebilmesi için,tüm kursiyerlerimizin e-mailine öğrenci kayıt bilgi ve şifresi gönderilecektir.
 2. Modüller öğrenciye canlı ders, video ve doküman şeklinde verilecektir.
 3. Modüller tamamlandıktan sonra 6 saatlik bir uzaktan eğitim süpervizyon çalışması yapılacaktır. Süpervizyonda öğrencilerimiz sorularını ve paylaşmak istedikleri her konuyu canlı olarak eğitmenimize  iletebilecektir
 4. Eğitim sürecinin sonunda yapılacak online sınavda başarılı olan kursiyerlerin adreslerine  kurum onaylı sertifikaları gönderilecektir.

Oyun Terapisi Uzaktan Eğitim Programının Amacı

Çocukların kalbine giden en kısa yol olan oyunun çocukların hayatlarındaki önemli rollerini öğrenip, oyun yoluyla çocukların dünyasına inerek kişisel gelişimlerinde ve içlerindeki pırlantayı keşfetmelerinde onlara destek olacak bilgi ve uygulamaları öğrenecek; başucu kitabınız niteliğindeki bu eğitimle kişisel gelişim ve kariyer yolculuğunuzda yeni ve farklı bir bakış açısı kazanmış olacaksınız.

Oyun Terapistlerinin İstihdam Alanları

Oyun terapistleri Okul öncesi eğitim kurumları, Anaokulları ve kreşler, danışmanlık merkezleri, özel eğitim kurumları, çocuk oyun ve gelişim merkezleri, sosyal hizmetler, aile danışmanlık şirketleri gibi çocukla birebir iletişimde bulunan kurumlarda görev alabilirler.

Oyun terapisi alanında gerekli eğitimleri almış, çocuklarla iletişimde kendini geliştirmiş veya geliştirme arzusunda olan, çocukları tanıyan ve onlarla çalışmayı seven, başarılı bir dinleyici, yaratıcı ve dinamik ,samimi, çocukta güven hissi oluşturan, duyarlı ve hassas, güleryüzlü, oyun ve çözüm odaklı çalışan, oynamaktan keyif alan  bireyler başarılı birer oyun terapisti olarak çocuklara destek olabilirler

Oyun Terapisi Eğitim İçeriği

 1. Oyun nedir, neden oyun terapisi?
 2. Oyun terapisinin tarihçesi
 3. Oyun terapisinde kullanılan teori, kuram ve yaklaşımlar
 4. Oyun odası ve materyalleri
 5. Oyun terapistinin özellikleri
 6. Aile konsültasyonu
 7. Oyun terapisinde etik kurallar
 8. Duyu bütünleme nasıl olur?
 9. Çocuklarda hayal gücü
 10. Uygulamalar

Oyun Terapistinin Görevleri

Çocuğun kendi gemisinin kaptanı olabilmesi için oyun terapisti her zaman çocuktan bir adım geride ama onun her zaman yanında olduğunu hissettirecek hassas bir yaklaşım sergiler.

Yaratacağı güven ortamı ile çocuğu oyun dünyasına dahil ederek adeta bir serüvenin içerisindeymiş gibi O’na kendi hikayesinin kahramanı olma imkânı verirken, arka planda uygulayacağı çocuğa özel yöntemlerle çocuğun ruhunun derinliklerinde gizli kalan hazineleri bulup, iyi bir destekçi ve oyun arkadaşı olur.

Çocuğu anlayıp aynı dili konuşarak çocuğun ruhunda ve davranışlarındaki eksik ve hatalı noktaları keşfedip, onunla oyun yolu ile problemlerin ortadan kaldırılmasında ona destek olur.

 

Oyun Terapisi Kursu Sonunda Alabileceğiniz Sertifikalar